Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Informacja o składaniu nowych oświadczeń do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018.

Październik 08, 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, ul. Żarecka 1, informuje, że od dnia 08.10.2018 r. do dnia 16.10.2018 r. , w godzinach pracy Ośrodka:
•    poniedziałek, środa, czwartek, piątek – 7:00 – 15:00
•    wtorek – 8:00 – 16:00
wszystkie osoby ubiegające się o pomoc żywnościową zobowiązane są złożyć oświadczenie (dostępne w siedzibie Ośrodka) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Podprogramie 2018.

Do udziału w Podprogramie 2018 uprawnione są:
a)    osoby/rodziny, korzystające z pomocy społecznej;
b)    osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1580) w szczególności z powodu: ubóstwa; sieroctwa; bezdomności; bezrobocia; niepełnosprawności; długotrwałej lub ciężkiej choroby; przemocy w rodzinie; potrzeby ochrony ofiar ludźmi; potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności; bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych; trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczpospolitej Polskiej status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy; trudności w przystosowaniu do życia  po zwolnieniu z zakładu karnego; alkoholizmu lub narkomanii; zdarzenia losowego  i sytuacji kryzysowej; klęski żywiołowej lub ekologicznej oraz posiadające dochód nie przekraczający 200% odpowiedniego kryterium dochodowego; tj. osoby samotnie gospodarującej /701 zł x 200 % = 1402 zł/ i osoby w rodzinie /528 zł x 200 % = 1056 zł/. Do oświadczenia należy dołączyć zaświadczenia o dochodach netto wszystkich członków rodziny.                   

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).