Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Juromania w Złotym Potoku – 12 godzin atrakcji

Wrzesień 21, 2018

Gmina Janów zaprasza na przygodę z operą, operetką, poezją, balladą, folklorem, legendą...W sobotę 22 września br. w Zespole Pałacowo-Parkowym wystąpią m.in.: Naira Ayvazyan, Katarzyna Jakóbczyk, Tomasz Białek, Aleksander Kruczek, Artur Gotz i lokalni artyści. O godzinie 18.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru - Jacka Wójcickiego.

Program dwunastogodzinnej imprezy pęka w szwach. Od koncertów, konkursów, pokazów, warsztatów i degustacji przez zwiedzanie winnicy i najciekawszych atrakcji do wieczornych pokazów oświetleniowych.

Dodatkowo w godz.11.00 – 20.00: pokaz życia średniowiecznego (Rycerska Drużyna Żelaznego Wilka), wernisaż „Jurajskie impresje”, finałowe prezentacje w ramach Konkursu Wokalnego im. Janka Kiepury, stoiska wystawiennicze z ludową sztuką i rękodziełem, gastronomie i warsztaty kulinarne oraz bezpłatne animacje, pokazy i warsztaty tematyczne dla dzieci, dorosłych i całych rodzin!

Zapraszamy serdecznie do spędzenia z nami soboty w przepięknej scenerii z kulturą i historią, przyrodą i przygodą, degustacją lokalnego pstrąga i wina!

Program Złotopotockiego Święto Szlaku Orlich Gniazd

9.00 - Rajd Pieszy „Ścieżką Poezji i Legend Złotej Krainy Pstrąga (start przy stawie Amerykan)
11.30 - Oficjalne otwarcie
11.45 - Wernisaż wystawy „Jurajskie Inspiracje” w Pałacu Raczyńskich (zwiedzanie do godz. 19.00). Swoje prace w pałacowym holu zaprezentują: Marcin Ciszewski, Marta Kasprzyk, Aneta Kiedrzyńska, Aleksandra Kowalska, Joanna Krzyżańska, Danuta Kuczyńska, Alicja Lampa, Jolanta Madej, Nina Piszczała, Andrzej Romulewicz, Anna Tarczyńska, Czesław Tarczyński, Jadwiga Wosik i Grażyna Ziętek.
12.00 - Finałowe prezentacje w ramach Konkursu Wokalnego im. Janka Kiepury
12.30 - Warsztaty i konkurs plastyczny „Szlak Orlich Gniazd plasteliną malowany” prowadzony przez Małgorzatę Chebel (dzieci i młodzież do lat 16)
12.30 - Bajka pt. „Księżniczka z ostrężnickiej warowni” – Teatr MAŁGO
13.00 - Zwiedzanie Winnicy Na Jurze w Złotym Potoku (start przy głównym wejściu do Pałacu Raczyńskich – odległość 600 m)
13.30 - Koncert zespołu Jurajskie TRIO Balladowe
13.50 - Koncert Zespołu Folklorystycznego Janowianie
14.10 - Prezentacja twórczości Janowskiego Klubu Literackiego i legend o Złotym Potoku
14.30 - Koncert Chóru im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku
14.50 - Wręczenie nagród i koncert laureatów Konkursu Wokalnego im. Janka Kiepury
15.20 - Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Szlak Orlich Gniazd plasteliną malowany”
15.30 - Pokazy kowalskie i snycerskie oraz markowy Konkurs zręcznościowy - „Rzut podkową”
16.00 - „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”
17.00 - „Najpiękniejsze Arie Operetkowe Świata” – Naira Ayvazyan, Tomasz Białek,
Aleksander Kruczek
18.00 - GWIAZDA WIECZORU „Zaklinam czas” – Jacek Wójcicki z zespołem
19.30 - Pieśni operetkowe w wykonaniu Katarzyny Jakóbczyk
20.00 - Pokaz oświetlania architektonicznego „Na Szlaku Orlich Gniazd”

(godz. 16.00) Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego poprzednie płyty, „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 400 koncertów.

(godz. 17.00) Naira Ayvazyan - sopranistka ormiańskiego pochodzenia, absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Ma na swoim koncie występy m.in. w: Gliwickim Teatrze Muzycznym, Operze Bytomskiej, Operze Krakowskiej, Operze i Filharmonii Podlaskiej, Warszawskiej Galerii Porczyńskich, Teatrze Małym w Łodzi, Teatrze Nowym w Zabrzu, Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Koncertowała w repertuarze operowym i operetkowym w Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Rzeszowskiej pod batutą znakomitych dyrygentów. Wielokrotnie występowała na najważniejszych festiwalach muzyki operetkowej, operowej i sakralnej.

Artystce towarzyszyć bedą:

Tomasz Białek – tenor, aktor scen muzycznych, reżyser, współzałożyciel, dyrektor i artysta Teatru Muzycznego Castello. Był również solistą Teatru Muzycznego w Gliwicach. W 2010 roku zadebiutował jako reżyser operetki „Głos się zrywo, dusza śpiewo” stworzonej na kanwie Wesołej Wdówki.

Aleksander Kruczek - uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W Teatrze Wielkim w Łodzi śpiewał z Operą Kameralną w Warszawie. W 2016 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej brał udział w spektaklach: Goplana W. Żeleńskiego jako Grabiec, Oniegin P. Czajkowskiego jako Triquet oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu w Borysie Godunowie M. Musorgskiego jako Szujski.

(godz. 18.00) Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy Go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

(godz. 19.30) Katarzyna Jakóbczyk - sopranistka pochodząca z Bystrzanowic w gminie Janów jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Jest także laureatką wielu konkursów wokalnych w Polsce i zagranicą.

Umiejętności doskonaliła m.in. u Grażyny Flicińskiej-Panfil, Andrzeja Ogórkiewicza, Katarzyny Suskiej-Zagórskiej. Wykonuje m.in.: partie Zuzanny z Wesela Figara, Despiny z Cosi fan tutte Mozarta, Marzenki ze Sprzedanej narzeczonej Smetany, Achillesa z Deidamii Haendla. Wykonuje również repertuar oratoryjny i pieśniarski.

Jest stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowy.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).