Środa, 19 grudnia 2018r. | Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Kongres Odnowy Wsi z Janowskimi akcentami.

Listopad 13, 2017

W dniach 6 – 7 listopada, w gminie Lipowa koło Żywca, odbywał się Kongres z okazji 15-lecia programu Odnowy Wsi w województwie śląskim. Ze strony naszej gminy  w kongresie brała udział Wójt Gminy Janów – Joanna Ścigaj  i Pełnomocnik ds. Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki – Ireneusz Bartkowiak. W ciągu dwóch dni omawiano przedsięwzięcia i dokonania w województwie Śląskim z zakresu Odnowy Wsi. Dzielono się doświadczeniami i wskazywano perspektywy. Przedstawiano także nowe projekty, w tym Sieć Najciekawszych Wsi, w którym to projekcie znajduje się nasza miejscowość z gminy Janów – Złoty Potok. Prezentowano również nowy projekt naszego gminnego Partnerstwa „Jura Moc” i jego  poszczególnych produktów, które zostały połączone w pakiety i w ten sposób mają być sprzedawane turystom przez Spółdzielnie Socjalną „Złota Jura”. Spośród produktów szerzej zaprezentowany został nowy „Szlak poezji i legend Złotej Krainy Pstrąga”, który wzbudził wśród uczestników duże zainteresowanie. Podczas Kongresu wskazywano, że współpraca społeczności lokalnej oraz lokalni liderzy, to największe wartości które trzeba pielęgnować, by odnowa wsi dokonała się realnie. Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich - Jerzy Motłoch zapewnił, że na lokalną współpracę w 2018 r. będą przeznaczone środki w Urzędzie Marszałkowskim z projektu inicjatyw lokalnych. Kongres zorganizował Śląski Związek Gmin i Powiatów przy współpracy ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim. 

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).