Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Krokusowa i Konwaliowa wysoko na liście rankingowej

Listopad 16, 2018

Projekt Gminy Janów na „Przebudowę ulicy Krokusowej oraz Konwaliowej w Janowie” znalazł się na wysokiej, siódmej pozycji na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Po ulicach: Liliowej, Fiołkowej, Tulipanowej i Różanej na osiedlu Zaborce przyszedł czas na Krokusową i Konwaliową. Na obu ulicach pojawią się nakładki asfaltowe o szerokości 5 m z krawężnikami. Drogi będą odwodnione i oznakowane.

Gmina aplikowała o 50% dofinansowania przebudowy obu ulic, której koszty oszacowano na 658 174 zł. Środki otrzymuje zwykle 20 pierwszych aplikujących na liście. Siódma pozycja projektu Gminy Janów daje praktycznie stuprocentową pewność na dofinansowanie.

mk

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).