Środa, 15 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Mieszkanki naszej Gminy wyróżnione w konkursie. „Aktywny Senior”!

03 października, 2019

2 października w Ślaskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uhonorowano laureatów, organizowanego przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka, konkursu pn. „Aktywny Senior”. Z rąk Wicewojewody Jana Chrząszcza nominacje otrzymały dwie mieszkanki naszej gminy: Pani Barbara Śledzik – Prezes Jurajskiego Klubu Seniora oraz Pani Mieczysława Michalik - Prezes Koła Ziemskiego PZN w Częstochowie. Należy również dodać, iż Pani Mieczysława Michalik kilka dni wcześniej z rąk Senatora Ryszarda Majera odebrała Honorową Odznaką,,Primus in Agendo'', nadawaną przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Całości wydarzenia towarzyszyła konferencja „BEZPIECZEŃSTWO TRZECIEGO WIEKU - zdrowi, bezpieczni i aktywni”. W programie wydarzenia odbyły się również prelekcje na temat: programów rządowych skierowanych do seniorów, potrzeb środowiska senioralnego, problematyki wyłudzeń i zawierania niekorzystnych umów na różnego rodzaju prezentacjach, bezpieczeństwa osób starszych oraz skierowanych przeciwko nim działań przestępczych czy też zagrożeń w budynkach mieszkalnych.

Serdecznie gratulujemy wigoru, zdrowia, siły i aktywności na rzecz naszej małej społeczności.Jesteśmy dumni z takich mieszkańców!!!

Informację sporządziła: Agnieszka Kuta-Janikowska

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).