Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Obrazy przetykane czasem

Marzec 11, 2018

Do 30 marca 2018 r. w Galerii Po Schodkach w Janowie, można podziwiać owoce działań artystek Grupy Tkackiej działającej w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Janowie oraz członkiń Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej w Częstochowie.

Opiekę nad poziomem artystycznym i technicznym obu tych grup, sprawuje artysta plastyk Jadwiga Wosik, która jest również komisarzem wystawy. Wernisaż wystawy tych wyjątkowych prac pt. Obrazy przetykane czasem, odbył się 10 marca 2018 r. Dodatkowo były kwiaty, recytacje tematycznych wierszy, wpisy do Księgi Pamiątkowej oraz poczęstunek.

- Tkanina to miękkość splotu i piękno koloru zamknięte w jedną całość. Tkanie to długie godziny przy warsztacie tkackim, ale jakże miłe to godziny. Mimo trudu dają coś niepowtarzalnego – możliwość wypowiedzenia i zarejestrowania własnych, czasem głęboko ukrytych treści. Pozwalają odsłonić piękno, jakie drzemie w człowieku i podzielić się nim w tak oryginalny, jedyny w swoim wyrazie sposób - mówi komisarz wystawy, Jadwiga Wosik.

Jadwiga Wosik - częstochowska malarka i autorka tkanin. Prace malarskie, ale przede wszystkim tkaninę, prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W uznaniu jej dorobku Minister Kultury i Sztuki nadał Jadwidze Wosik tytuł artysty plastyka. Współorganizowała Stowarzyszenie Plastyków Nieprofesjonalnych, utworzyła i prowadzi Pracownię Tkactwa Artystycznego, jest członkiem Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: tel. 34 3278 108, e-mail: sokis@janow.pl  

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).