Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Odbudowa zniszczonej barierki w Złotym Potoku.

Grudzień 05, 2018

Rada Sołecka wsi Złoty Potok podjęła decyzję odbudowy zniszczonej barierki na obrzeżu lasu przy ulicy Majora Wrzoska.

Postanowiono, że będzie to dzieło mieszkańców na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejsce usytuowania barierki doskonale wpisuje się w pamięć wspomnianego bohatera walk o niepodległość Jana Wrzoska.

Barierka przy lesie jak wszyscy pamiętają była od zawsze, podkreślając piękno naszej miejscowości. Chcemy by nadal była ozdobą, ochroną i wspomnieniami minionych lat.

Rozmowy z włodarzami gminy oraz instytucjami trwały od początku 2018 roku. Materiał pozyskaliśmy od Nadleśnictwa Złoty Potok, duże ukłony i podziękowania. 22 października br. panowie przywieźli drewno świerkowe tzw. dłużycę na część poziomą barierki, którą należało pociąć na odcinki trzymetrowe i okorować. Prace trwały przez cały miesiąc listopad w środy i soboty.

Przy korowaniu drewna pracowali mieszkańcy, duży wkład pracy włożyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz seniorzy Jurajskiego Klubu Seniora mieszkający w Złotym Potoku.

Chętnych zapraszamy do pomocy, gdyż pracy było i jest jeszcze bardzo dużo. Obecnie jesteśmy na ukończeniu pierwszego etapu, lecz na początku grudnia będzie przywiezione drewno modrzewiowe na słupki, też do okorowania.

Ukończenie dzieła planowane jest na wiosnę 2019 roku.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).