Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Ostatnie dni składania deklaracji do OZE

Luty 14, 2018

20 lutego 2018 roku będzie ostatnim dniem składania deklaracji, które wraz z załącznikami należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Janów.

Przypominamy również, że dla mieszkańców zainteresowanych projektem uruchomiony został punkt konsultacyjny, który będzie działał jeszcze tylko jeden dzień, we wtorek 20 lutego 2018r. w godz. 11.00-18.00, w pokoju nr 4 Urzędu Gminy Janów (tuż przy sekretariacie).

W punkcie można pozyskać informacje na temat zalet korzystania z kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp powietrznych do ciepłej wody użytkowej, ekologicznych pieców na biomasę, itp.

Oprócz ochrony środowiska, mieszkańcy, którzy zadeklarują chęć udziału w projekcie mają szanse na otrzymanie dofinansowania w wysokości 95 % kosztów kwalifikowanych do wybranych urządzeń ekologicznych. W gospodarstwach, których właściciele  złożyli komplet dokumentów trwają już wizje lokalne.

Po wybraniu uczestników projektu, do 26 marca 2018 r. Gmina złoży wniosek aplikacyjny o środki unijne w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Po uzyskaniu środków unijnych, projekt będzie realizowany w latach 2019 -2020. Uczestnicy projektu sami wybierają firmę na montaż instalacji.

Więcej informacji w regulaminie

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).