Środa, 19 lutego 2020r. | Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Pokaż menu

Piętnaste Obrady Rady Gminy Janów

Sierpień 17, 2019

13 sierpnia 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się XV Sesja Rady Gminy Janów. Po otwarciu sesji i powitaniu uczestników przez Przewodniczącą Rady Ewę Ucieklak, stwierdzono prawomocność oraz przyjęto porządek obrad.

Zgodnie z porządkiem obrad Radni podjęli następujące uchwały:
- w sprawie zniesienia statutu pomnika przyrody.
- w sprawie zmiany uchwały Nr 72/XIII/19 Rady Gminy Janów z dnia 24 czerwca 2019 r. w sprawie utworzenia Placówki Wsparcia Dziennego w Piasku.
- w sprawie zmiany uchwały Nr 76/XIV/2019 Rady Gminy Janów z dnia 1 lipca 2019 r. w sprawie nadania statutu Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Janowie. - w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w obrębie Janów, gm. Janów ul. Częstochowska 1 z Powszechną Kasą Oszczędnościową Bank Polski Spółka Akcyjna, z siedzibą w Warszawie, 02 – 515 Warszawa ul. Puławska 15, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000026438.
- w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki o numerze ewidencyjnym 213/2 przy ul. Szkolnej w miejscowości Janów.
- w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Placu Grunwaldzkiego i Placu Jana Pawła II w miejscowości Janów.
- w sprawie powołania Zespołu opiniującego zgłoszonych kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
- w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Częstochowskiego na opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej nr 1039 S Żuraw – Lipnik.
- w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.
- w sprawie zrefundowania Spółdzielni Socjalnej „Złota Jura” w Złotym Potoku kosztów lustracji. - w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
- w sprawie zmiany budżetu Gminy na 2019r.
- w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

Informację sporządziła: Anna Kulik

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).