Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Złotym Potoku

13 grudnia, 2019

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Złotym Potoku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W zawodach sportowych uczestniczyły 4 drużyny: Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Janowie, Szkoła Podstawowa w Olsztynie, Szkoła Podstawowa
im. Wł. Szafera w Żarkach oraz Zespół Szkół w Złotym Potoku.System rozgrywania meczy każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane były do 15 punktów. Nie brakowało emocji w niektórych spotkaniach, co może świadczyć o wyrównanym poziomie gry zawodniczek. Rozegrano łącznie 6 spotkań, które pozwoliły wyłonić zwycięzcę turnieju. Sędzią głównym zawodów był pan M. Dobrzański.

ORGANIZATOR: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie,

WSPÓŁORGANIZATORZY: Zespół Szkół w Złotym Potoku, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Częstochowie.


Wyniki turnieju oraz tabele.
1.SP Olsztyn – SP Janów 1:2 (16:18, 15:13, 8:15)
2.SP Żarki – ZS Złoty Potok 0:2 ( 11:15,10:15)
3.SP Żarki– SP Olsztyn 1:2 (15:9,4:15,7:15)
4.ZS Złoty Potok – SP Janów 2:0 (15:9, 15:7)
5.SP Janów – SP Żarki 2:0 ( 15;12, 15:10)
6.SP Olsztyn – ZS Złoty Potok 0:2 (16:18, 13:15)
I miejsce Zespół Szkół w Złotym Potoku 9 pkt
II miejsce Szkoła Podstawowa w Janowie 5 pkt
III miejsce Szkoła Podstawowa w Olsztynie 3 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Żarkach 1 pkt
Skład zwycięskiej drużyny ze Zespołu Szkół w Złotym Potoku: Anna Sokół, Wiktoria Knapik, Małgorzata Kulej, Ewelina Musiał, Dominika Grzesiak, Kinga Jawura opiekun pani Grażyna Kwaczyńska. Statuetka dla najlepszej zawodniczki Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej trafiła
w ręce Zuzanny Michalik z drużyny z Janowa.

Informację przygotowała: Emilia Śpiewak - SOKiS Janów

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).