Piątek, 22 marca 2019r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Roboty PHOTON w janowskiej bibliotece

Lipiec 13, 2018

2 734 zł na roboty PHOTON pozyskała Biblioteka w Janowie startując w konkursie grantowym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach grantu Biblioteka zyskała: trzy roboty PHOTON (wersja edukacyjna), matę edukacyjną, trzy gry Scottie Go! (wersja edukacyjna) oraz trzy tablety Huawei MediaPad T3 7.

Celem projektu jest wykorzystanie robotów PHOTON przy promocji czytelnictwa i rozwijaniu kompetencji cyfrowych dzieci uczęszczających na spotkania do biblioteki.

- Kolejnym założonym przez nas celem jest wykorzystanie robotów PHOTON przez placówki oświatowe na zajęciach z kodowania. PHOTONY będą wędrowały również na spotkania z przedszkolakami. Już dziś zapraszamy do Biblioteki. – zachęca dyrektorka Biblioteki - Justyna Siemion

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).