Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Sobota z Radiem Katowice

Sierpień 13, 2018

W minioną sobotę dziennikarze Radia Katowice gościli na terenie Gminy Janów. Swoją radiową podróż rozpoczęli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Janowie, gdzie Pani Joanna Ścigaj Wójt Gminy Janów zachęcała do zwiedzania Ziemi Janowskiej. Swoje 5 minut na antenie miały dzieci i młodzież, które uczestniczyły w sobotnim spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę we współpracy z Harcerzami z bazy obozowej Janów. Pan Ireneusz Bartkowiak wspólnie z Panią Justyną Siemion zapraszali Turystów do odwiedzania Punktów Informacji Turystycznej w Janowie.
Pan Andrzej Kuźma oprowadził radiosłuchaczy po dziejach niegdysiejszego miasta – Janowa. Kolejnym przystankiem na radiowej mapie naszych Gości było Złotopotockie Muzeum, gdzie w życzliwych progach po raz kolejny przybyłych powitał Pan Andrzej Kuźma, opowiadając o historii rodów Krasińskich i Raczyńskich. Ostatnim punktem wizyty był Punkt Informacji Turystycznej działający w malowniczej miejscowości Siedlec, po których to oprowadzał Pan Henryk Srokosz.

Dziękujemy Dziennikarzom Radia Katowice za wspólnie spędzoną sobotę, w trakcie której promowaliśmy najpiękniejsze zakątki Północnej Jury.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).