Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Spis rolny możesz zrobić w Urzędzie!

14 września, 2020

Rolniku!
Jeśli nie masz komputera, czy dostępu do internetu, a nie chcesz czekać na rachmistrza spisowego, możesz przyjść do Urzędu Gminy w Janowie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne stanowisko komputerowe do samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

By móc skorzystać ze stanowiska, należy się wcześniej umówić telefonicznie pod numerem 34 3278 048 wew. 15 lub 21.

Gminne Biuro Spisowe w Janowie informuje, iż w Urzędzie Gminy Janów przy ul. Częstochowskiej 1 (w Sali nr 4 na I piętrze) udostępnione zostało stanowisko komputerowe do samospisu dla rolników nie posiadających dostępu do Internetu w gospodarstwie domowym. Przeprowadzenie samospisu w GBS jest możliwe od 1 września do 30 listopada 2020 r., w godzinach pracy Urzędu, (tj. poniedziałek, środa, czwartek i piątek 7:00 – 15:00, wtorek 8:00 – 16:00). Właściciele gospodarstw rolnych, którzy będą chcieli skorzystać z tej możliwości, proszeni są o wcześniejszy kontakt z GBS pod numerem telefonu 34 3278 048 w. 15 lub 21.

Jednocześnie informujemy, że zostaną uwzględnione niezbędne zabezpieczenia wynikające z sytuacji epidemicznej (dezynfekcja stanowiska). Przypominamy, że wszystkie osoby wchodzące do budynku Urzędu Gminy Janów obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Dodatkowo Gminne Biuro Spisowe przez cały czas trwania Powszechnego Spisu Rolnego pełnić będzie dyżur w Urzędzie. Pracownicy będą do dyspozycji rolników w godzinach pracy Urzędu pod telefonem: 34 3278 048 w. 15 lub 21.

Dane zebrane w Powszechnym Spisie Rolnym są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej, jak i lokalnej. Dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej rolników, a także prowadzonej produkcji rolnej.

W spisie muszą zostać spisane wszystkie gospodarstwa rolne. Można realizować ten obowiązek trzema metodami tj.:

  • poprzez samospis internetowy,
  • wywiad telefoniczny,
  • wywiad z rachmistrzem terenowym.

Metodą zalecaną jest samospis, który polega na samodzielnym wprowadzeniu informacji do formularza ankiety spisowej, dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: spisrolny.gov.pl
Aby spisać się szybko i wygodnie przygotuj wcześniej:

  • numer gospodarstwa rolnego (otrzymasz go w liście od Prezesa GUS),
  • numer PESEL (będzie potrzebny do zalogowania się),
  • informacje o powierzchni gruntów, zasiewów, stosowanych nawozach, itp.

Ważne informacje: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).