Niedziela, 9 sierpnia 2020r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Sukcesy mieszkańców w Charytatywnym Biegu Karnawałowym

09 stycznia, 2020

       W dniu 5 stycznia 2020 roku młodzi  mieszkańcy Janowa brali udział w Charytatywnym Biegu Karnawałowym (zaliczanym do Grand Prix Miasta Sportu), który odbył się w lasach pomiędzy Olsztynem a Częstochową. Na częściowo oblodzonej  trasie liczącej 10 km Nordic Walking wśród kobiet zwyciężyła bezapelacyjnie zaledwie 12-letnia Nadia Mizgała, natomiast Kacper Mizgała po długiej  walce na trasie, ze starszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem zajął ostatecznie drugie miejsce. W tym samym dniu Nadia i Kacper na zaproszenie organizatorów brali udział w Gali Sportu która odbyła się w Częstochowie, gdzie pomimo zaledwie kilku startów uplasowali się na IV i V miejscu w cyklu Grand Prix Miasta Sportu 2019. Warto również wspomnieć że ci sami zawodnicy, godnie reprezentowali Gminę Janów w listopadowy długi weekend w dniu 9 listopada 2019 w Zawierciańskim  Biegu Niepodległości w gdzie zajęli trzy pierwsze miejsca NW, wspomagani przez Nel Mizgała, 10 listopada w Mykanowie gdzie  zarówno Kacper jak i Nadia byli najlepsi w zawodach o puchar Wójta gminy Mykanów w NW, natomiast Nel zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej, oraz w dniu 11 listopada w Pajęcznie gdzie również Nadia i Kacper zajęli I miejsca a Nel Mizgała III miejsce bez podziału na kategorie wiekowe w NW.

informacja i zdjęcia: M. Mizgała

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).