Poniedziałek, 21 września 2020r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Uroczyste przekazanie budynku Muzeum im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku

15 września, 2020

W minioną niedzielę, podczas otwarcia wystawy „Wrześniowym szlakiem 7 Dywizji Piechoty. Bitwa pod Janowem 1939”, dokonano historycznego przekazania Gminie Janów w 30 letnie władanie budynku, w którym znajduje się Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

W imieniu Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka na ręce Wójta Gminy Janów Pana Edwarda Moskalika symboliczne klucze do budynku przekazał Starosta Częstochowski Pan Krzysztof Smela.

Wójt Gminy podziękował serdeczne wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Muzeum Regionalne, po wielu latach niepewności, mogło przejść na tak długi czas we władanie Gminy Janów. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by przywrócić mu dawny blask.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).