Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Pokaż menu

Uroczysty pochówek Nieznanego Żołnierza Wojska Polskiego

16 października, 2020
16 października 2020 r. z wielkimi honorami przy asyście Żołnierzy z jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca uroczyście pożegnany został żołnierz 7 Dywizji Piechoty poległy w Bitwie pod Janowem w 1939r. Wprost z leśnej anonimowej mogiły, dołączył do swoich kolegów w kwaterze na cmentarzu w Złotym Potoku. Mszę świętą odprawił Ksiądz Proboszcz ze Złotego Potoku Ryszard Marciniak. Na grobie kwiaty złożyli: Lidia Burzyńska Poseł na Sejm RP, Wójt Gminy Janów Edward Moskalik, Adam Markowski Radny Powiatu Częstochowskiego, Adam Kurus z IPN w Katowicach o/Częstochowa, Dominik Abłamowicz z IPN w Katowicach, Podinspektor Paweł Wosiński z Komendy Policji w Olsztynie, Andrzej Krzypkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa w Złotym Potoku wraz z pracownikami, Ewa Ucieklak Przewodnicząca Gminy Janów, Henryk Srokosz Radny Gminy Janów, Justyna Siemion Dyrektor Muzeum Regionalnego w Złotym Potoku, Rafał Czerwonka Sołtys Apolonki a także przybyli mieszkańcy.
Cześć jego pamięci!!!

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).