Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

V POWIATOWY KONKURS O ARMII KRAJOWEJ JUŻ ZA NAMI….

Maj 16, 2017

10 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku odbył się V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ARMII KRAJOWEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych, pod hasłem ogólnym „Armia Krajowa – zawsze wierni tylko Polsce” oraz specjalnym w tym roku „KEDYW I JEGO SPEKTAKULARNE AKCJE ZBROJNE”. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów, którzy reprezentowali 5 szkół gimnazjalnych. Na dobry początek na przybyłych uczniów i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek. O godzinie 9.45 uczestnicy konkursu przystąpili do napisania godzinnego testu. Potem przyszedł czas na relaks i odpoczynek. Nasi goście, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej Gminy, udali się do PRACOWNI JURA w ŻARKACH, gdzie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności artystycznych.

Ok. godziny 12.30 wszyscy powrócili do Gimnazjum, by poznać wyniki konkursu. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom rozdano dyplomy i nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatu Częstochowskiego i Gimnazjum. W tej doniosłej chwili gościliśmy sekretarz gminy P. Monikę Gałązkę.

A OTO WYNIKI KONKURSU:
I miejsce - Weronika Jędruszek z Gimnazjum im. Gen. Stefana „ Grota” Roweckiego w Tomawie
II miejsce - Łukasz Dors z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku
III miejsce - Patrycja Księżnik z Gimnazjum im. Gen. Stefana „ Grota” Roweckiego w Tomawie
IV miejsce - Wiktor Wójcik z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku ( III i IV miejsce – 1 punkt różnicy)

Dyrektor szkoły P. Małgorzata Matyas i organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, opiekunom za rzetelne i merytoryczne przygotowanie uczniów, a zwycięzcom gratulują wspaniałego wyniku.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).