Czwartek, 22 listopada 2018r. | Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

W Żurawiu uczczono 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Listopad 14, 2017

W sobotę, 11 listopada, w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, odbyła się w Kościele p.w. Św. Bartłomieja w Żurawiu uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. W Kościele zgromadziło się wielu znakomitych mieszkańców naszej gminy Janów na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Zatońskim. Oprawę Mszy Świętej uświetnił nasz znakomity Chór im. Zygmunta Krasińskiego ze Złotego Potoku pod dyrekcją Danuty Leszczyńskiej. Odśpiewany został Hymn Państwowy i Rota. Po Mszy z programem poświęconym odrodzeniu Polski wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lusławicach. Dzieci rozpoczęły swój występ, przed licznie zgromadzoną w kościele publicznością Polonezem. Następnie w przygotowanym spektaklu pod kierunkiem nauczycieli, dzieci przedstawiły losy Polski od rozbiorów do wyzwolenia. Nie zabrakło patriotycznych pieśni z okresu Powstań Narodowych i pieśni Legionów Piłsudskiego. Całość przedstawienia zakończono krakowiakiem. Dyrektor Szkoły w Lusławicach podziękowała za życzliwe przyjęcie występu dzieci i zaprosiła obecnych na poczęstunek do szkoły w Lusławicach.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).