Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Warsztaty Sieci Najciekawszych Wsi

Listopad 13, 2017

Po raz kolejny, 8 listopada, gmina Janów brała udział w warsztatach Sieci Najciekawszych Wsi, które odbywały się w Gogolinie. W pierwszej części warsztatów uczestniczyła Sekretarz Gminy Janów – Monika Gałązka i Pełnomocnik Gminy Janów ds. Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki – Ireneusz Bartkowiak.  W drugiej części warsztatów  uczestnikami byli Iwona Leszczyńska – Kierownik ZOPO  oraz Ireneusz Bartkowiak jako koordynator projektu. Warsztaty miały za zadanie zintegrować wioski, które pretendują do Sieci Najciekawszych Wsi oraz zapoznać uczestników z ofertą poszczególnych wsi. Poszczególne wsie, w tym Złoty Potok,  miały wybrać motyw przewodni opowiadania o danej wiosce. Złoty Potok, ze względu na poetę Zygmunta Krasińskiego, który ponadawał poetyckie nazwy źródłom, stawom oraz ostańcom - a także ze względu na Jurajskie Jesienie Poetyckie organizowane przez Janowski Klub Literacki, został nazwany „wioską poezji”. Aby zmieścić wszystkie zabytki architektury i atrakcje turystyczne Złotego Potoku w jednym produkcie turystycznym połączyliśmy je „Szlakiem Poezji i Legend” Złotej Krainy Pstrąga. Tym szlakiem podążał kiedyś Zygmunt Krasiński, a obecnie podążają nim polscy poeci, którzy odwiedzają licznie co roku Złoty Potok. Ich odczucia znajdują ujście w pięknych wierszach na temat naszej poetyckiej wioski, zebrane w dużym tomie „Złotopotockie impresje”. Nowy produkt turystyczny o nazwie „Szlak poezji i Legend” Złotej Krainy Pstrąga połączony będzie w pakiety z innymi produktami z terenu naszej gminy, między innymi ze zwiedzaniem Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego, czy z posiłkami w Spółdzielni Socjalnej „Złota Jura”. Złoty Potok przejdzie ostateczną weryfikację wyjątkowości i atrakcyjności na wiosnę 2018 r. i po końcowej ocenie przystąpi do Sieci Najciekawszych Wsi. Nieodpłatne warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu i prowadzone przez firmę Locativo z Krakowa.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).