Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Wieczór literacki poświęcony pamięci Doroty Szmagier

Grudzień 05, 2017

Na wieczorze literackim poświęconym pamięci Doroty Szmagier poeci Janowskiego Klubu Literackiego „Przyjaciół i poetów słowem pamiętali”
w Galerii po Schodkach  Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie
2 grudnia 2017 roku.

Dorotko
cała jesteś jasnością zwiewną
cała jesteś kruchości mocą
cała jesteś dobra kolorami
cała jesteś ukojeniem
cała jesteś z nami …

Tego wieczoru cała Galeria po Schodkach utonęła w pełnym emocji zapatrzeniu i zasłuchaniu. Z dużego ekranu patrzyła na nas Dorotka z przyjaciółmi, a wokół błyszczały wzruszeniem oczy uczestników spotkania. Był to wieczór niezwykły. Wieczór piękny – jak osoba, której został poświęcony. Bowiem Dorotka Szmagier to osoba tak niezwykła, tak przenikająca życie naszej społeczności w każdym jego obszarze. Odeszło wielkie serce bijące dla nas w każdej godzinie, każdego dnia. Radna Gminy Janów z Janowskim Klubem Literackim związana niezwykle silnie – zainteresowaniem, pomocą, przyjaźnią serdeczną. Dlatego też członkowie Klubu dali Jej to, co mają najlepsze – poetyckie słowo.
W wielkiej harmonii słowa i obrazu płynęły wiersze: Ani Grzanki, Rysia „Sidora” Sidorkiewicza, Asi Krzyżańskiej, Irka Bartkowiaka, Grażynki Ziętek i – przejmujące swą wymową – Tomka Szmagra, osieroconego męża Dorotki. A wszystko pięknie ustroiła swoją muzyką słowa nasza „Bardini” Ula Ostrowska.
Część druga spotkania to teksty związane ze znanymi nam przyjaciółmi i poetami, którzy także odeszli. Bowiem to prawda uniwersalna – życie nieodłączne od śmierci jest, jak radość istnienia od smutku cierpienia. I tak słowem pamiętaliśmy: Jurka Tawłowicza, Waldemara Gaińskiego, Tadeusza Chabrowskiego czy zaprzyjaźnioną z Klubem Joannę Bar. Wychodząc z Galerii, nieśliśmy ze sobą słowa wiersza: „Dorotko – cała jesteś z nami”.

                                                                   Anna Grzanka,
                                                                   Złoty Potok 5 grudnia 2017 roku.

Życie jest jak bańki mydlane-.jpg

Życie jak bańki mydlane

Życie jak bańki mydlane

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).