Sobota, 18 stycznia 2020r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Wielki sukces Złotopotockiego Chóru im. Zygmunta Krasińskiego

Listopad 05, 2019

W zorganizowanym, w dniach 29-30 października 2019 r., przez Miejski Dom Kultury w Myszkowie i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie XXIV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie, Gminę Janów reprezentował Zespół Folklorystyczny Janowianie oraz Chór im. Zygmunta Krasińskiego ze Złotego Potoku.
W przesłuchaniu wzięło udział 120 wykonawców w różnych kategoriach wykonawczych i wiekowych.
W kategorii "Chórów dorosłych" Chór im. Zygmunta Krasińskiego ze Złotego Potoku otrzymał zaszczytne I miejsce.
11 listopada, o godz. 18.00, w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbędzie się koncert galowy Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej, na którym będzie można usłyszeć laureatów konkursu. Chór wystąpi z dwoma utworami: „Bogurodzica” oraz „Modlitwa o pokój”.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowała: Agnieszka Kuta-Janikowska

Zdjęcia: M.Turowska-Moskalik, Ewa Szczygieł

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).