Wtorek, 19 marca 2019r. | Imieniny: Józefa, Bogdana
Pokaż menu

Wiosna dla Seniorów w Janowie

Kwiecień 19, 2018

Jurajski Klub Seniora w Janowie zorganizował wiosenne spotkanie integracyjne seniorów z terenu gminy Janów, zaprzyjaźnionych klubów z regionu i zaproszonych gości. Były życzenia, gratulacje, kwiaty i występy artystyczne, wspólne śpiewy i tańce.

Spotkanie odbyło się 19 kwietnia 2018 r. w budynku remizy OSP, czyli w sali bankietowej Jura Park w Janowie pod patronatem Joanny Ścigaj – wójta Gminy Janów, przy współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie.

Imprezę otworzyła i gości powitała Anna Tarczyńska – dyrektor SOKiS w Janowie. Program artystyczny prowadzili: Barbara Zofia Śledzik i Stanisław Wnęk - prezeska i wiceprezes Jurajskiego Klubu Seniora w Janowie.

- Wielkie brawa dla Was – Kochanych Seniorów, doświadczonych przez życie, ale nadal aktywnych, uśmiechniętych i twórczych. Życzę Wam zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności i energii do dalszego działania. – to fragment listu gratulacyjnego Joanny Ścigaj – wójta Gminy Janów dla Seniorów.

W ramach bogatego programu zaprezentowały się następujące grupy artystów: Chór Jurajskiego Klubu Seniora z Urszulą Ostrowską, Grupa Teatralna FENIKS z Koniecpola, Janowski Klub Literacki i Zespół Folklorystyczny „Janowianie”. Przewodniczący ZGJ Adam Markowski zorganizował „Rzut Podkową”, który wygrał Andrzej Strączyński – senior z Olsztyna.

To wyjątkowe dla Seniorów popołudnie spędzili z Nimi m.in.: senator RP – Ryszard Majer, Posłanka na Sejm RP – Lidia Burzyńska, przedstawiciel Biura Posłanki do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, delegat Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach – Rafał Ryplewicz, Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego – Henryk Kasiura, przewodniczący Rady Gminy Janów – Stefan Zatoński, przewodniczący Związku Gmin Jurajskich - Adam Markowski, ambasador Stowarzyszenia MANKO i „Głosu Seniora” – Marek Pilch, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Częstochowie – Ryszard Raczek, burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol - Ryszard Suliga, prezeska Stowarzyszenia PPJ – Halina Palarz oraz inni znakomici goście.

Salę po brzegi wypełnili członkowie zaprzyjaźnionych grup seniorów: Klubu Seniora w Przyrowie, Dziennego Domu Seniora w Dąbrowie Zielonej, Klubu Seniora i Uniwersytetu III Wieku w Koniecpolu, Klubu Seniora w Lelowie.

mk

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).