Wtorek, 20 października 2020r. | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Pokaż menu

Wrześniowe sukcesy Kabex Podkowy

21 września, 2020

Zawodnicy Kabex Podkowa Janów  odnotowali w ostatnim czasie kilka znaczących sukcesów. 6 i 16 września w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Województwa i Makroregionu Śląskiego w Lekkiej  Atletyce. Złoty medal w chodzie  na dystansie 5 km. wywalczył Wiktor Pękala, a Natalia Kołek i Jakub Wojdyła zdobyli brązowe medale.

13 września w Kłobucku odbył się Ogólnopolski Bieg im. Jana Długosza. Nasi młodzi biegacze też postarali się o sukcesy. Bieg na dystansie 1km. wygrał wśród chłopców Jakub Sobucki, a Anna Pękala wśród dziewcząt była druga. W biegu na 400 Ola Pękala zajęła trzecie miejsce, a Dawid Mizgała szóste. 20 września w Parzymiechach w ramach 42 Biegu Im. Tomasza Hopffera zawodnicy Kabex Podkowa w zawodach nordic wal king ukończyli zawody indywidualnym zwycięstwem Łukasza Dorsa, na drugim miejscu uplasowali się Natalia Kołek i Grzegorz Dors, trzecie miejsce zajęła Julia Treścińska, a czwarte Adam Kołek. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła ekipa Kabex Podkowa Janów.

Tekst i zdjęcia: Kabex Podkowa Janów

Źródło: Urząd Gminy Janów