Poniedziałek, 21 września 2020r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Wrześniowym szlakiem 7 Dywizji Piechoty. Bitwa pod Janowem 1939 – Nowa wystawa w Muzeum

15 września, 2020

W dniu 13 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Wrześniowym szlakiem 7 Dywizji Piechoty. Bitwa pod Janowem 1939” w Muzeum Regionalnym im. Z. Krasińskiego w Złotym Potoku zorganizowanej przy współpracy z IPN Oddział w Częstochowie oraz Stowarzyszeniem Historycznym Reduta z Częstochowy.

Dyrektor Muzeum Pani Justyna Siemion powitała wszystkich przybyłych licznie gości oraz zaprosiła do zwiedzania wystawy, o której pięknie opowiadał jej kurator – Pan Adam Kurus. Do zwiedzania wystawy ustawiały się kolejki - bo jest co oglądać. Całe wnętrze Muzeum wypełnione jest setkami fotografii archiwalnych, licznymi eksponatami muzealnymi, militariami w postaci umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego z 1939 roku oraz najważniejszym elementem ekspozycji, czyli odnalezionymi niedawno w złotopotockich lasach 7 srebrnymi gwoździami ze sztandaru 7 PAL.

W imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich do zobaczenia tej wystawy, która gościć będzie w Muzeum Regionalnym im. Z. Krasińskiego w Złotym Potoku do 15 listopada tego roku.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).