Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Zajęciach arteterapeutyczne z Janowianami

Wrzesień 11, 2018

11 wrzesnia 2018 r. Zespół Folklorystyczny ,,Janowianie” był honorowym gościem w Przedszkolu w Złotym Potoku. Przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna nasza Polska cała'', który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Zespół zaprezentował piosenki regionalne, które zostały nagrodzone burzą oklasków przez przedszkolaków i ich rodziców, którzy również zostali zaproszeni. Po występie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do pracy plastycznej w grupach. Tematem był strój ludowy naszego regionu. Przyjemnie było obserwować uśmiechnięte i zadowolone miny rodziców i ich pociechy przy wspólnej pracy. Rodzice byli bardzo zadowoleni z udziału w takich zajęciach, gdzie mogli tworzyć wspólnie z dziećmi. Zajęcia te wzbogaciły wszystkich jego uczestników w nowe doświadczenia, promowanie naszego rodzimego folkloru, tradycji, pokazanie ciekawych form zajęć w przedszkolu, możliwość szerszego zaprezentowania umiejętności artystycznych. Ponadto zajęcia sprzyjały doskonaleniu relacji interpersonalnych: nauczyciel-uczeń-rodzic.                                                      

Zespół Folklorystyczny ,,Janowianie'' za naszym pośrednictwem zaprasza wszystkich chętnych, kto nie boi się śpiewać i tańczyć do wstąpienia w jego szeregi. Nabór do zespołu odbędzie się w najbliższym czasie (październik). Paniom z zespołu „Janowianie” serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszego Przedszkola.

Zajęcia plastyczne odbyły się w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich, realizowanego w Przedszkolu w Złotym Potoku pn. „Nowa jakość wychowania przedszkolnego w Gminie Janów - utworzenie 25 nowych miejsc w Złotym Potoku" – zajęcia arteterapeutyczne.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).