Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Zapraszamy na przyjęcie w ogrodach hrabiego Krasińskiego

11 września, 2020

JurOmania 2020 w Złotym Potoku, podobnie jak w zeszłym roku, zapowiada się wytwornie.

Czeka na Was nie tylko masa atrakcji, ale również prawdziwa uczta smaków. Spotkajmy się w Złotym Potoku w sobotę i niedzielę.

Złoty Potok 19-20.09 (sobota, niedziela)
Miejsce: Złoty Potok

19 września (sobota)
11.00 Quest rodzinny po terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd „Spacer po dnie jurajskiego morza w Złotym Potoku”
13.00 Wizyta w Winnicy na Jurze – oprowadzenie po winnicy przez właściciela, poznanie historii winnicy i procesu przygotowania wina, odpoczynek pośród winorośli oraz degustacja i możliwość zakupu wina regionalnego

20 września (niedziela)
„Przyjęcie w ogrodach hrabiego Krasińskiego” - XIX-wieczne garden party
13.00 PRZYSTAWKA – gry, zabawy i stoiska dla uczestników:
APERITIF U KRASIŃSKICH – zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Złotym Potoku z przewodnikiem (bezpłatna oferta dla pierwszych 20 osób),gra w serso, wybijanie pamiątkowej monety „1 złoty-potocki”, degustacja: jurajskie pierogi
13.30 Korowód gości i osób w strojach z epoki Zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Złotym Potoku zaprasza do zwiedzania.
Pierwsze 50 osób-pakiet promocyjny.
14.00 DANIE GŁÓWNE - OFICJALNE ROZPOCZĘCIE
Występ chóru im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku, koncert kwartetu smyczkowego „Altra Volta”, koncert pozytywnej piosenki balladowej w wykonaniu zespołu „Mikroklimat”
DEGUSTACJA: Jurajskie Przysmaki
16.00 - DESER
konkurs dla publiczności na najpiękniejszy strój z epoki, zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „pamiątki po rodzinie Krasińskich ze zbiorów muzeum częstochowskiego”, koncert operetkowy z XIX-wiecznym repertuarem
Degustacja: Słodka Jura
18.00 UROCZYSTA KOLACJA
18.00 zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego -bilety wstępu z 50% zniżką, pokaz teatru tańca z ogniem w wykonaniu grupy fireshow „Ognista Improwizacja”
DEGUSTACJA: Pieczonki Jurajskie

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).