Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Zespół „Kołacz” najlepszy na Jurze

Luty 05, 2019

Zespół „Kołacz” im. Stanisława Czesnego z Lusławic zajął I miejsce w XXII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych - Herody 2019. Przegląd zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Gminne Ośrodki Kultury z Niegowy i Przyrowa, odbył się 27 stycznia 2019 r. w Niegowie.

Wydarzenie rozpoczęło się barwnym i radosnym korowodem spod Krakowskiego Banku Spółdzielczego do sali GOK-u w Niegowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: dyrektor ROK Małgorzata Majer i wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak.

Zespoły oceniało Jury w składzie: Elżbieta Miszczyńska – etnograf, Joanna Kryszka – etnolog i Małgorzata Majer - dyr. ROK.

W kategorii dziecięcej zwyciężył Zespół „Kołacz” im. Stanisława Czesnego z Lusławic w gm. Janów. Kolejne miejsca zajęli: Grupa kolędnicza „Sokoły” z Sokolnik i „Kolędnicy ze Świetlicy” z Niegowy.

W kategorii dorosłych wygrały „Herody” z Sygontki. II miejsce zajęła Grupa kolędnicza z Cielętnik, a III miejsce ex aequo zajęły „Cyganki” i „Misie” z Niegowy.
Nagrody pieniężne dla każdej z grup ufundował ROK Częstochowa.

M. Kosielak

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).