Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Zjazd Lipniczan i historyczna publikacja

Październik 08, 2018

Promocja książki Józefa Kaweckiego, wspólna zabawa przy ogniskach, konkursy dla dorosłych, zabawy dla dzieci, biesiada to tylko wybrane z wielu atrakcji, z których chętnie korzystali uczestnicy Zjazdu Lipniczan.

Głównym punktem programu była promocja książki pt. Historia wsi Lipnik autorstwa Józefa Kaweckiego. Doroczne wydarzenie odbyło 6 października 2018 r. po raz siódmy. Przy kilku ogniskach tańczyły lub ogrzewały się całe rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Rzut Podkową. Były także degustacje lokalnych specjałów.

Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys i Rada Sołecka Lipniku przy współpracy z Gminą Janów, SOKiS w Janowie i sołectwem Ponik.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).