Sobota, 27 lutego 2021r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców powiatu częstochowskiego

23 lutego, 2021

Powiat Częstochowski wraz z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej INTER-MED, mieszczącym się przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie przystąpił do realizacji "Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego na lata 2020-2021".

Bezpłatnymi badaniami, finansowanymi ze środków pochodzących z budżetu powiatu częstochowskiego, objętych zostanie w 2021 r. około 300 osób zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego, którzy spełniają następujące kryteria:

-    osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, niezależnie od wywiadu rodzinnego,

-    osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

-    osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany

z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni  Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

 

Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

 

Do programu można zgłaszać się osobiście - adres: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED, ul. 1 Maja 27

w Częstochowie (Budynek Centrum Medyczne i Biurowe 1 Maja 27) lub telefonicznie, rejestracja pod nr tel. 787 653 980 lub 34 324 55 26.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 881-655-677 (NZOZ INTER-MED) oraz 34-322-91-44 (Wydizał Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie).
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).