Piątek, 23 października 2020r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Budowa parkingu dla 10 samochodów osobowych w Rudniku Wielkim

14 października, 2020

W ramach  zadania wybudowany został parking dla samochodów osobowych na działce nr 59/1 w Rudniku Wielkim, stanowiącej własność Gminy Kamienica Polska (księga wieczysta nr CZ1C/00078441/2).

Parking posiada wydzielone miejsca dla 10 pojazdów, w tym jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe są usytuowane w bezpiecznych odległościach od pobliskiego budynku oświaty – przedszkola i od granicy z pasem drogowym drogi powiatowej - ul. Słonecznej. Nawierzchnia placu i parkingu w profilu podłużnym i odwodnienie jest dostosowane do pochylenia podłużnego istniejącego terenu. Wody powierzchniowe – opadowe z parkingu i jezdni manewrowej są zaprojektowane ze spadkiem poprzecznym i  spływają równomiernie do otaczającego terenu ( na własny teren Inwestora). Przyjęto następującą konstrukcję: nawierzchnia parkingu z kostki betonowej, podsypka cementowo-piaskowa, podbudowa  z kruszywa łamanego, warstwa odsączająca   z piasku średnioziarnistego. Parking oraz jezdnia manewrowa posiada na obramowaniu krawężniki ułożone na ławie betonowej.

Wybudowanie parkingu było niezbędne w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej budynku Przedszkola w Rudniku Wielkim. Wykonanie zadania ułatwiło parkowanie samochodów. Wydzielone miejsca parkingowe wpłynęły na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników przedszkola oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego w obrębie budynku.

 

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).