Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY

15 września, 2021
Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY

29 sierpnia br. podczas uroczystej gali w Częstochowskiej Filharmonii na zakończenie 29. Dni Częstochowy wręczone zostały NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY, wyróżnienie PROMOTORA CZĘSTOCHOWY oraz przyznano tytuł MECENASA KULTURY 2021.

W kategorii „Literatura i historia" nagrodzony został Andrzej Kuśnierczyk, historyk kultury, dokumentalista, redaktor biuletynu „Korzenie”, animator działań społeczno-kulturalnych. W latach 1996 – 2009 związany był z Zakładem Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego, gdzie prowadził zajęcia z historii kultury Polski i Europy. W 2002r. uzyskał doktorat za rozprawę „Więzi kulturowe w osadzie polietnicznej na przykładzie Kamienicy Polskiej”. Od 2008 roku pracuje jako dokumentalista w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu historii kultury, a także biograficznych i tematycznych haseł słownikowych i encyklopedycznych. Jest współorganizatorem i wiceprezesem Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej oraz laureatem Nagrody im. Karola Miarki. W 2019 roku otrzymał Statuetkę Starosty Częstochowskiego w kategorii „Szczególne osiągnięcia”.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).