Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

Nowe stawki opłat za odbiór odpadów w Gminie Kamienica Polska

Kwiecień 12, 2019

Od 1 maja 2019r. stawka opłaty za odbiór odpadów komunalnych ulegnie zmianie:

 

  • stawka za odpady segregowane wynosi 13,00 zł miesięcznie na osobę,

  • stawka za odpady niesegregowane wynosi 28,00 zł miesięcznie na osobę.

Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Radę Gminy Kamienica Polska w dniu 10.04.2019r. po dokładnym przeanalizowaniu funkcjonowania systemu gospodarki odpadami.

 

Termin płatności:

Opłaty należy uiszczać do dnia 25-tego każdego miesiąca, w którym powstało zobowiązanie. Wpłaty można dokonywać na konto gminy, w kasie Urzędy Gminy lub u Sołtysa.

 

Na zmianę stawek opłaty miała wpływ cena przetargu nieograniczonego, który został przeprowadzony przez gminę w związku z zakończeniem trwania poprzedniej umowy na odbiór odpadów komunalnych. W toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostały złożone oferty przez trzy firmy. W wyniku rozstrzygnięcia przetargowego została wybrana firma TAMAX Szczepan Cieślak z siedzibą w Sędziszowie, która zaoferowała najniższą cenę w wysokości 850.080,00 złotych.

Należy dodać, że na wysokość kwot oferowanych miał wpływ przede wszystkim wzrost cen przyjęcia odpadów na wysypisku w Sobuczynie oraz wzrost cen opłaty marszałkowskiej za składowanie odpadów.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).