Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Obchody Dnia św. Floriana w Osinach

Maj 10, 2019

W dniu 3 maja odbyła się w Osinach gminna uroczystość z okazji Dnia św. Floriana – patrona strażaków.

W wydarzeniu udział wzięły jednostki OSP z terenu Gminy Kamienica Polska.

Uroczystość zainaugurowano przemarszem oddziałów strażackich z placu OSP w Osinach do Kościoła pw. Św. Tomasza Apostoła w Osinach, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków, której przewodniczył proboszcz parafii Ks. Paweł Tomasz Lesiakowski.

Na zakończenie ceremonii kościelnych licznie przybyłym Druhom i Druhnom życzenia z okazji Dnia Strażaka złożyła Sołtys sołectwa Osiny p. Grażyna Poniecka.

Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz wszystkich jednostek pod remizę OSP Osiny, gdzie miała miejsce część dalsza uroczystości.

Życzenia i podziękowania za ofiarną pracę dla Druhów złożył Wójt Gminy Kamienica Polska Adam Tajber.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).