Wtorek, 26 maja 2020r. | Imieniny: Filipa, Pauliny
Pokaż menu

Obchody Dnia Zwycięstwa w Kamienicy Polskiej

09 maja, 2019

 

8 maja 2019r. pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Kamienicy Polskiej odbyły się obchody Dnia Zwycięstwa.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Sztandarów przybyłych Delegacji oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Pamięć Poległym w walce o odzyskanie niepodległości oddał Wójt Gminy Kamienica Polska – Adam Tajber.

Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje: członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Władze Gminy Kamienica Polska, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Koło Emerytów Rencistów
i Inwalidów w Kamienicy Polskiej, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieci i młodzież
z Zespołu Szkół w Kamienicy Polskiej oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość zakończył występ patriotyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Kamienicy Polskiej

 

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).