Wtorek, 26 maja 2020r. | Imieniny: Filipa, Pauliny
Pokaż menu

Obchody Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej

09 maja, 2019

8 maja 2019r. pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Kamienicy Polskiej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia II wojny światowej.

 

Obchody rozpoczęto od wprowadzenia Sztandarów przybyłych Delegacji i odśpiewania Hymnu Państwowego.
Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje: członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Władze Gminy Kamienica Polska, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminnej Biblioteki Publicznej, Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczystość zakończył występ patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej.

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).