Poniedziałek, 19 kwietnia 2021r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Od soboty 27 lutego zmiany w obostrzeniach

26 lutego, 2021

Osłona ust i nosa tylko maseczką!                                                                                                                                       

Od 27 lutego wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki. "Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy" .

 
Nowe obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim                                                                                                      

Powrót obostrzeń w województwie Warmińsko-Mazurskim od 27 lutego. Nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3; zamknięte będą m.in. hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea i baseny.

 
Nowe obostrzenia dla podróżujących z zagranicy                                                                                                            

Rząd zdecydował się ponadto na wprowadzenie obowiązku kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski, z wyłączeniem osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest przedstawienie negatywnego testu na Sars-CoV-2 z ostatnich 48 godzin.                                                                 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).