Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana
Pokaż menu

Otwarcie wystawy z okazji 150-lecia istnienia Parafii w Kamienicy Polskiej

28 września, 2020

W dniu 26 września 2020r w budynku Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej odbyło się otwarcie wystawy z okazji 150-lecia istnienia Parafii w Kamienicy Polskiej.                                                 

Swoją obecnością zaszczycił obecny proboszcz ks. Józef Bednarz, który od ponad 30 lat piastuje tę funkcję. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz gminy tj. Wójt Adam Tajber, Sekretarz Agata Najnigier, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Nowowiejski, Redaktor Kwartalnika ,,Korzenie" Andrzej Kuśnierczyk oraz Mieszkańcy Parafii.        

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia przygotowanej wystawy oraz podzielenia się refleksją nad tak ważnym wydarzeniem, jakim jest jubileusz.                                                                      

Podczas spotkania Wójt Gminy Kamienica Polska podziękował Księdzu Józefowi Bednarzowi za wieloletnią pracę w Parafii i udział w rozwoju duchowym naszej społeczności.

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).