Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Przyznano dotację dla Gminy Kamienica Polska w ramach Marszałkowskiego Konkursu ,,Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku

13 lipca, 2020

Gmina Kamienica Polska otrzymała  pomoc  finansową w formie dotacji  celowej ze środków Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu ,,Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku.

Dotacja została  udzielona na zadania pod nazwą:

- „Budowa parkingu dla 10 samochodów osobowych” w kwocie 15 977,00zł dla sołectwa Rudnik Wielki;

- „Budowa placu zabaw” w kwocie 14 030,00zł

dla sołectwa Zawada;

- „Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej poprzez zakup ogólnodostępnego sprzętu komputerowego, gier edukacyjnych, sprzętu sportowego”  w kwocie 7 710,00 zł dla sołectwa Zawisna.

 

Realizacja zadań przyczyni się do  wzrost atrakcyjności przestrzeni publicznej w wymiarze społecznym i gospodarczym, których celem jest miedzy innymi kształtowanie świadomości narodowej i obywatelskiej mieszkańców, działań w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, tworzenia warunków do rozwoju turystyki, krajoznawstwa i sportu.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).