Niedziela, 5 kwietnia 2020r. | Imieniny: Ireny, Wincentego
Pokaż menu

Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”

17 lutego, 2020

W dniu  15 lutego 2020r. w Filharmonii Częstochowskiej po raz dziewiętnasty wręczono Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” za rok 2019.   

Kapituła konkursu nominowała do tej nagrody 17 kandydatów, spośród których wybrała siedmiu laureatów w pięciu kategoriach tj. Edukacja i Kultura, Sport i Turystyka, Samorządność i Polityka Społeczna, Przedsiębiorczość, Inne szczególne osiągnięcia i wydarzenia .                                                                                                                                        

W kategorii  Inne szczególne osiągnięcia i wydarzenia  statuetkę otrzymał pan Andrzej Kuśnierczyk - filolog, dokumentalista, poeta redaktor naczelny kwartalnika „Korzenie”, poświęconego Kamienicy Polskiej.                                                                                             

Gratulujemy Zwycięzcy!                                                                                               

 

Poniżej prezentujemy sylwetkę pana Andrzeja Kuśnierczyka.                                                  

Andrzej Kuśnierczyk - filolog, dokumentalista, redaktor, poeta, muzyk.   

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej, ukończył polonistykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz  Studium Scenariuszowe Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej im. L. Schillera w Łodzi. Od 1995r. jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Korzenie”, poświęconego tradycji kulturowej wsi Kamienica Polska. W latach 1996-2009 związany był z Zakładem Teorii Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego. W 2002r. uzyskał doktorat za rozprawę  „Więzi kulturowe w osadzie polietnicznej na przykładzie Kamienicy Polskiej”. Współinicjator powołania Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej, w którym gromadzone są eksponaty i pamiątki z dziejów Kamienicy Polskiej. Pomysłodawca comiesięcznych spotkań w Muzeum Regionalnym miłośników historii, na których przedstawiane są dokumenty i fakty historyczne powstania Kamienicy Polskiej. Poprzez swoją działalność potrafi zaktywizować społeczeństwo, rozbudzić zainteresowania Mieszkańców. Zna doskonale środowisko lokalne, z którym się utożsamia. Jest organizatorem wieczorów muzyczno – poetyckich w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej.  Andrzej Kuśnierczyk jest autorem książki dla dzieci  O wiewiórce, misiach i urodzinkach oraz czterech tomów wierszy: Biblia podróżna, Album niewinnych fotografii,  Hastermanek, miłość i kartofle, Świat Flammariona. Prowadząc swoją działalność ukazuje nowe ideały, dzieli się swoim doświadczeniem życiowym organizując imprezy kulturalne w gminie.

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).