Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Wystawa „Na partyzancki poszły bój… Kobiety w konspiracyjnej działalności ruchu ludowego”

23 listopada, 2019

W Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej została zorganizowana wystawa konspiracyjnej organizacji ruchu ludowego, powstałej w czasie II wojny światowej - Ludowego Związku Kobiet, na którą zapraszamy  w każdy wtorek w godz. 11.00 -15.00 i piątek 15.00 -19.00.

Wystawa ma na celu przypomnienie działalności konspiracyjnej ruchu ludowego, a w szczególności kobiet w czasie II wojny światowej. Ukazuje nie tylko walkę, ale także różne formy działalności oświatowej, samopomocowej, opiekuńczej w stosunku do żołnierzy ruchu oporu, osób różnej narodowości, ludności wysiedlonej czy prześladowanej. Przedstawione sylwetki kobiet uzmysławiają, jak istotną rolę odegrały one w  historii tworzenia się polskiego narodu i polskiej tożsamości.

Serdecznie zapraszamy !!!

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).