Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Coraz to bliżej do otwarcia pierwszego Centrum Społeczno – Kulturalnego w Koniecpolu

Wrzesień 20, 2018

Coraz to bliżej do otwarcia pierwszego Centrum Społeczno – Kulturalnego w Koniecpolu

Kolejny zdegradowany budynek w Koniecpolu zyskał nowe oblicze. Dobiega końca rewitalizacja remizy przy ulicy Szkolnej i jeden z większych projektów unijnych realizowanych w gminie. W dniu dzisiejszym montowane były napisy, w tym z jednej strony „OSP Koniecpol II 1918-2018”, a z drugiej „Centrum Społeczno-Kulturalne”.

Zadanie realizowane pod szczególnym nadzorem władz samorządowych finalizowane jest bardzo szybko i trwało niecałe 9 miesięcy. Plac budowy przekazano 10 stycznia 2018 roku, a już we wrześniu prawie wszystko jest gotowe.

Na zdjęciach można zobaczyć, jak pięknie budynek prezentuje się w nocy.

Obiekt ten będzie nie tylko miejscem do prowadzenia usług społecznych, ale będzie też siedzibą Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna Koniecpol II, która w najbliższą niedzielę w tym miejscu będzie obchodziła piękny jubileusz 100-lecia istnienia.

Na inwestycję pozyskano dofinansowanie zewnętrzne w wysokości aż 95% wydatków kwalifikowanych, to jest 2 910 039,50 zł, w tym  2 603 728,50 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i 306 321,00 zł z krajowych środków Budżetu Państwa.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach działania 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałania 10.3.5 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – wsparcie działań wynikających z Lokalnych Strategii Rozwoju obejmujących obszary wiejskie i rybackie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(lbk)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).