Wtorek, 19 marca 2019r. | Imieniny: Józefa, Bogdana
Pokaż menu

Czyste osiedle – nasza wizytówka

Kwiecień 20, 2018

Czyste osiedle – nasza wizytówka

Szanowni Państwo!

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To świetna okazja, by wspólnie zadbać o naszą planetę. Możemy zrobić to bardzo prosto – posprzątajmy nasze najbliższe otoczenie.

Włączmy się wszyscy do akcji sprzątania naszej okolicy. Zróbmy wiosenne porządki i posprzątajmy chodniki, pasy drogowe i wspólne przestrzenie wokół bloków mieszkalnych, zbierzmy zalegające śmieci.

Rękawice i worki dostarczy Urząd Miasta i Gminy, który zadba również o wywóz zebranych odpadów.

Tak spędzony czas możemy zakończyć spotkaniem integracyjnym na świeżym powietrzu.

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy i kontaktu z Urzędem Miasta i Gminy. Zaproszenie kieruję w szczególności do wszystkich Spółdzielni Mieszkaniowych w Koniecpolu.

Poczujmy się razem odpowiedzialni za stan naszego środowiska.

Ryszard Suliga

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

Światowy Dzień Ziemi, jako międzynarodowa akcja, promująca postawę proekologicznych zachowań w społeczeństwie, obchodzony jest od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990. 

To szczególna okazja do organizowania spotkań, konferencji, wystaw, festynów, konkursów poświęconych działaniom ekologicznym oraz mającym na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).