Sobota, 14 grudnia 2019r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu

Decyzja środowiskowa dotycząca budowy zakładu produkcji nawozów organicznych z odpadów biodegradowalnych nie została wydana

Sierpień 08, 2019

Decyzja środowiskowa dotycząca budowy zakładu produkcji nawozów organicznych z odpadów biodegradowalnych nie została wydana

W związku z niepokojącymi głosami od mieszkańców i pojawieniem się wielu niesprawdzonych danych z niewiarygodnych źródeł, informujemy, że żadna decyzja środowiskowa dotycząca budowy zakładu produkcji nawozów organicznych z odpadów biodegradowalnych na terenie po byłej oczyszczalni ścieków KZPP nie została wydana.

Z informacji pozyskanych od inwestora wynika, że wyraża chęć wybudowania zakładu produkcji nawozów organicznych na terenie byłej oczyszczalni ścieków KZPP.  Firma przedstawiła raport oddziaływania tego przedsięwzięcia na środowisko naturalne, który obejmuje również technologię produkcji tych nawozów.

Zgodnie z obowiązującym prawem, przedstawione przez Wnioskodawcę dokumenty zostały przesłane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, służb sanitarnych i Wód Polskich. Firma starająca się o decyzję odpowiada obecnie na wszystkie zapytania, uwagi i wątpliwości tych instytucji.

Na stronie internetowej i w miejscach publicznych w dniu 15 lipca 2019 r. umieszczono obwieszczenie i każdy mieszkaniec może zapoznać się z dokumentacją tej sprawy w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol w terminie do 16 sierpnia 2019 r. Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w formie pisemnej, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Procedura administracyjna nie została zakończona, żadna decyzja środowiskowa nie została jeszcze wydana. Jest czas na analizę i rozmowy na ten temat. 

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).