Piątek, 21 lutego 2020r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Dobiega końca asfaltowanie pierwszego odcinka ulicy Kolejowej

Listopad 07, 2019

Dobiega końca asfaltowanie pierwszego odcinka ulicy Kolejowej

Na ulicach: Kolejowej, Zamkowej i Tarchalskiego zakończono budowę oświetlenia ulicznego. W tym rejonie dobiega też końca inwestycja związana z przebudową ulicy Kolejowej.

Przebudowa ulicy Kolejowej realizowana jest na długości 928 m. Obejmuje przebudowę nawierzchni chodników, o powierzchni 1945m2, wykonanie zjazdów i miejsc postojowych dla samochodów osobowych, budowę poboczy z kruszywa łamanego. Przyjęta szerokość jezdni bitumicznej wynosi 6,0 m z uwagi na wzmożony ruch pojazdów do znajdujących się wzdłuż drogi punktów przemysłowych i usługowych. W ramach inwestycji powstaje również chodnik lewostronny o szerokości 2,0 m. W ramach zadania wykonano czyszczenie rowów, odmulenie dna rowów z wyprofilowaniem skarp. Przewidziano również pasy zieleni, na których, na przygotowanym podłożu humusowym, wykonane zostaną trawniki dywanowe.

/Autor: LBK/

Fot. Gwidon Jelonek

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).