Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Dochody i zadłużenie Gminy

Wrzesień 18, 2018

Dochody i zadłużenie Gminy

Na wykresie w ujęciu porównawczym przedstawiono dochody i zadłużenie Gminy w czasie rozpoczęcia obecnej kadencji, czyli w roku 2014 oraz w grudniu 2017 roku, a więc w momencie zakończenia programu naprawczego i obecnie - według stanu na czerwiec 2018 roku.

Z danych i przedstawionego wykresu wynika, że:

  • sytuacja finansowa Koniecpola jest stabilna,
  • obniżono zadłużenia do bezpiecznego poziomu,
  • zrealizowano wszystkie założenia programu postępowania naprawczego, a tym samym potwierdzono wiarygodność naszej Gminy wobec instytucji finansowych, które nas kontrolowały w okresie ostatnich lat,
  • zwiększono prawie dwukrotnie budżet gminy, co świadczy o realizacji projektów i rozwoju.

Powyższe przyniosło jeszcze dodatkowe efekty, jak:

  • zmianę wizerunku Koniecpola z biednej i zadłużonej gminy bez perspektyw na gminę nagradzaną i osiągającą sukcesy nawet na forum regionu,
  • wypracowanie dobrych relacji z władzami wojewódzkimi i krajowymi, ministerstwami i instytucjami publicznymi, dla których Koniecpol stał się wiarygodnym partnerem.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).