Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Dzień Bezpieczeństwa

Październik 16, 2018
Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Dzień Bezpieczeństwa

    W dobie intensywnego rozwoju komunikacji, kiedy na polskich drogach porusza się coraz więcej pojazdów, troska o bezpieczeństwo kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych powinna stać się sprawą nadrzędną. Każdy z nas jest użytkownikiem ruchu drogowego, dlatego warto podejmować działania o charakterze prewencyjnym i edukacyjnym. 
   Dlatego 15 października 2018 r. w nowo otwartym Centrum Społeczno-Kulturalnym w Koniecpolu z inicjatywy Ryszarda Suligi - Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol zorganizowano dla uczniów koniecpolskich szkół Dzień Bezpieczeństwa.

W wydarzeniu oprócz nauczycieli i uczniów, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, Komisariatu Policji w Koniecpolu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.
   Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol w swojej wypowiedzi podkreślił rangę bezpieczeństwa codziennym życiu każdego z nas. Mocno zaakcentował potrzebę krzewienia i upowszechniania wśród młodego pokolenia tak zwanych „dobrych praktyk” na drodze: Powinniśmy zacząć edukację dla bezpieczeństwa od najmłodszych lat. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich. Każdy z nas ma na nie wpływ, uczestnicząc w ruchu drogowym - jako pieszy lub jako kierujący pojazdem – powiedział.
   Z kolei prelekcję wzbogaconą o prezentację multimedialną wygłosił Grzegorz Nowak - zastępca dyrektora WORD w Częstochowie, szczegółowo nakreślając niebezpieczne sytuacje na drogach oraz sposoby zapobiegania im. Przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych z wykorzystaniem umiejętności przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Interesujące wystąpienie zakończył pokaz filmu instruktażowego. 
   Wydarzenie było doskonałą okazją do podziękowania tym osobom, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, nie tylko na drodze, a także o porządek publiczny w naszej gminie. Komendant Komisariatu Policji w Koniecpolu podinsp. Marek Widawski, Dzielnicowi Gminy Koniecpol: st. asp. Adam Niepsuj oraz asp. Piotr Zygmunt otrzymali z rąk Burmistrza Ryszarda Suligi statuetki oraz listy gratulacyjne. 
   Postanowiono też pogratulować członkom młodzieżowej formacji OSP w Starym Koniecpolu zajęcia I miejsca w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Częstochowskiego. Drużyna, w skład której wchodzą absolwenci i obecni uczniowie SP nr 1 Koniecpolu, pod czujnym okiem komendanta Jarosława Dusia stale podnosi swoje umiejętności techniczne i sprawność fizyczną, osiągając coraz lepsze wyniki - czego dowodem jest to wyróżnienie. Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga oraz Zastępca Burmistrza Gwidon Jelonek wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. 
   Spotkanie zakończyło przekazanie prezentu od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dla młodzieży szkolnej: fantomów, defibrylatora do ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy oraz kamizelek i opasek odblaskowych.

umig koniecpol, sp 1
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).