Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Gmina Koniecpol otrzyma pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych

07 lipca, 2020

Gmina Koniecpol otrzyma pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Blisko półtora miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do budżetu gminy Koniecpol. Burmistrz Ryszard Suliga odebrał bon o wartości 1 478 572 zł w ramach nowego rządowego programu wsparcia – Funduszu Inwestycji Samorządowych (Fundusz Covid-19) na dopłaty do inwestycji lokalnych.

Łącznie w skali całego kraju do samorządów trafi 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). Środki otrzymane w ramach programu będą mogły zostać przeznaczone m.in. na takie cele jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację czy budowę dróg oraz infrastruktury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).