Piątek, 21 lutego 2020r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Gminne obchody „Narodowego Święta Niepodległości”

Listopad 07, 2019

Gminne obchody „Narodowego Święta Niepodległości”

W tym roku przygotowano oficjalną uroczystość gminną i wydarzenia towarzyszące, uświetniające obchody 11 listopada.

Gminne obchody „Narodowego Święta Niepodległości” w dniu 11 listopada rozpoczną się uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny o godzinie 15.00. Dalsza część uroczystości odbędzie się przy Pomniku Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 16:30 organizatorzy zapraszają do Szkoły Podstawowej nr 2 na uroczystą wieczornicę upamiętniającą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ponadto w ramach obchodów „Narodowego Święta Niepodległości” przygotowano wydarzenie sportowe.

Rano w dniu 11 listopada od godz. 11.00 (odbiór pakietów startowych w biurze zawodów) rozpocznie się Koniecpolski Bieg Niepodległości. Start i metę biegu zlokalizowano na boisku "Orlik" przy ulicy Szkolnej. Trasa biegu będzie przebiegać przez koniecpolski las w kategoriach kobiet, mężczyzn i dzieci. Trasa dla kobiet wynosi 2 km, dla mężczyzn 4 km, a dla dzieci 600 m.

Zapisy na bieg prowadzone są nadal w Hali Sportowej od poniedziałku do piątku, w godzinach 15.00 - 21.00 i telefonicznie pod numerem 887 641 432 lub w dniu zawodów godzinę przed rozpoczęciem biegu.

Harmonogram imprezy sportowej przedstawia się następująco:

11.00 - Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów

11.45 - Powitanie zawodników

12.00 - Bieg dzieci

12.15 - Bieg kobiet i mężczyzn

13.00 - Wręczenie nagród dla zwycięzców i zakończenie sportowego wydarzenia.

Dzień wcześniej, w niedzielę 10 listopada o godz.17.00 odbędzie się koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą w Centrum Społeczno-Kulturalnym przy ulicy Szkolnej 1.

Zapraszamy do wspólnego świętowania! Wywieśmy narodową flagę!

/Autor: LBK/

Fot. Dom Kultury w Koniecpolu (2018 r.)/Arleta Olszewska-Lorin

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).