Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Grupa Teatralna FENIKS występowała w gminie Poczesna

Marzec 13, 2018
Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Grupa Teatralna FENIKS występowała w gminie Poczesna

W miniony poniedziałek (12.03) w Domu Kultury gminy Poczesna odbyło się spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Koniecpola i Poczesnej oraz przedstawicieli samorządów z obu gmin w osobach wójta Krzysztofa Ujmy i burmistrza Ryszarda Suligi.

Głównym punktem programu był spektakl pt.  „W uzdrowisku to jest życie” w wykonaniu Grupy Teatralnej FENIKS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koniecpolu.

Spektakl jest doskonale znany mieszkańcom Koniecpola. Przypomnijmy, iż w bardzo humorystyczny sposób przedstawia uzdrowiskowe życie i w świetny sposób oddaje atmosferę kurortów. Życie kuracjusza to nie tylko zabiegi, ale jak się okazuje, słabe zdrowie można podreperować na dancingach i "fajfach". W końcu taniec i śpiew to bardzo dobra metoda terapii…

W trakcie spotkania burmistrz Ryszard Suliga otrzymał podziękowania w imieniu samorządu i mieszkańców gminy Poczesna za współpracę i wspólne działania na rzecz rozwoju obu gmin.

To właśnie w gminie Koniecpol jako jednej z pierwszych w powiecie częstochowskim utworzono Uniwersytet Trzeciego Wieku, który swój pierwszy rok akademicki zainaugurował w latach 2015-2016.
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).