Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Informacja dla osób poszkodowanych po wystąpieniu nawałnicy w dniu 14.07.2021 r.

20 lipca, 2021

Informacja dla osób poszkodowanych po wystąpieniu nawałnicy w dniu 14.07.2021 r.

Rodziny lub osoby samotnie gospodarujące, które poniosły straty:

  • w budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu  o posiadane środki własne mogą ubiegać się o pomoc „doraźną”, która wynosi do 6 tys. zł.

Ponadto rodziny i osoby samotnie gospodarujące mogą ubiegać się o pomoc w formie zasiłków celowych:

  • do 200 tys. zł na remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego. Kwoty pomocy finansowej, przyznawane są w zależności od oszacowanego procentu zniszczeń/uszkodzeń;
  • do 100 tys. zł na remont albo odbudowę budynku gospodarczego (niezależnie od liczby zniszczonych lub uszkodzonych budynków gospodarczych) - kwoty pomocy finansowej, przyznawane  w zależności od oszacowanego procentu zniszczeń/uszkodzeń.

W tej sprawie mieszkańcy powinni kierować się do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koniecpolu, mieszczącego się  na 2 piętrze pokój nr 35 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol przy ul. Chrząstowskiej 6A.

Telefon: 34 3551-387 lub 34 3551-881 wew. 119

Więcej informacji na temat zasad udzielania pomocy:

https://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/zasilki-celowe

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).